تبلیغات
علمیران - جیمز هتفیلد
جیمز هتفیلد | موسیقی ,
متولد : سوم آگوست 1963
اهل : لس آنجلس
وضعیت تاهل : متاهل , دارای سه فرزند
ساز تخصصی : گیتار , خواننده
خصوصیات ظاهری : رنگ چشم آبی , رنگ مو بور , قد 1.85 متر


وقتی که می خواهیم از متالیکا تعریفی داشته باشیم , اکثر مردم از جیمز به عنوان رهبر آن یاد می کنند . جیمز هیچوقت حرف چرند نمی زند و هیچوقت از وظایفش شانه خالی نمی کند . مثلا ؟ طبق گفته های پزشک وی , زمانی که در تور Summer Sanitarium سال 2000 وی خواست که تجدید قوا کند درمان های فیزیکی سنگین سه هفته ای را طی چهار روز پشت سر گذاشت و زمانی که در سال 2001 او واقعا به کمک نیاز داشت به جستجوی خود ادامه داد , پیدا کرد و قوی تر از قبل بازگشت و دقیقا همین وقف بی وقفه خود و از جان گذشتگی وی بود که باعث شد جیمز به شخصیتی مورد علاقه میان میلیون ها هوادار تبدیل شود . صدای متالیکا ( صدای نسل راک اند رول آن ) در واقع اصلا صدا نبود , به خاطر اینکه در اوایل کار جیمز تصور نمی کرد که وکال اصلی گروه شود . متالیکا چندین مورد وکال / گیتار را تست کرد یکی از این انتخاب ها شامل گیتاریستی به نام دیو ماستین بود که بعدا انتخاب شد و فقط نوازنده گیتار بود , از جان بوش از گروه Armored Saint هم خواسته شد تا برای گروه بخواند . البته عقل سلیم جیمز غالب شد و وی تصمیم گرفت که مبارزه سرسختانه ای برای ثابت کردن خود به عنوان مرد شماره یک گروه در پیش گیرد و نتایج آن به تاریخ پیوست . برای یافتن رد پای از جان گذشتگی و عزم راسخ هتفیلد , باید نگاهی به دوران کودکی وی بیندازیم . این دوران گرچه سخت بود اما شخصیت جیمز کنونی را پایه ریزی کرد . وی که فرزند یک راننده کامیون و خواننده اپرا بود در سوم آگوست 1963 در لس آنجلس به دنیا آمد . اعتقادات مذهبی خانواده وی نقش مهمی در دوره جوانی جیمز ایفا کرد و متعاقبا هسته مرکزی بسیاری از اشعار متالیکا شد . هنگامی که 9 ساله بود اولین بار در کلاس های پیانو شرکت کرد و بعد به فراگیری درامز نزد برادر خود پرداخت و نهایتا گیتار را به عنوان ساز در نوجوانی انتخاب کرد . با الهام گرقتن از Black Sabbath و Led Zeppelin و Thin Lizzyبه یک ستاره در اولین گروه خود , Obsession تبدیل شد . به همراه برادران Veloz برای بیس و درامز و جیم آرنولد برای گیتار , جیمز وقت زیادی را با ران مک گاونی و دیو مارس که به عنوان مدیران تهیه بودند , صرف کارهای فی البداهه کرد . بعدها مک گاونی زمانی که برادران ولوز به همکاری خود پایان دادند با مارس و هتفیلد همراه شد . جیمز پس از عزیمت به Brea واقع در کالیفرنیا در دبیرستانBrea Olinda حضور یافت و با جیم مالیگان که درامر بود ملاقات کرد . این دو به هنگام ناهار و استراحت گیتاریست های دیگر را با صداهای بلند و خشن خود هراسان می کردند و این ماجرا قبل از زمانی بود که هاگ تنر در مدرسه گیتار V شکل به دست می گرفت . Phantom Lord با همراهی گیتار هاگ , درامز مالیگان و خوانندگی و گیتار جیمز متولد شد . این گروه چندین بیسیست دیگر نیز به خود دید تا زمانی که جیمز فارغ التحصیل شد و به Downey بازگشت .
وی پس از بازگشت به Downey , به خانه والدین ران مک گاونی نقل مکان کرد که به علت ساخت بزرگراهی آماده تخریب بود . در واقع این خانه مکان بی عیب و نقصی برای ران و جیمز بود تا آنجا به تمرینات خود ادامه دهند . در همین اثنا جیمز ران را متقاعد کرد که نواختن بیس را به عهده گیرد دیگر Phantom Lord وجود نداشت و سومین گروه به رهبری هتفیلد کار خود را آغاز کرد .
Leather Charm متولد شد . تنها تفاوت میان Charm و Lord خوانندگی جیمز بدون گیتار , و بیس نواختن ران بود . هاگ تنر و جیم مالیگان در همان نقش های سابق خود باقی ماندند . Leather Charm ترکیب هارد راک بزرگی بود که برخی قطعات ارجینال و کاور مثل Remember Tommorow از Iron Maiden , در آن اجرا شده بود . این گروه در چندین مهمانی به اجرا پرداخت و دمویی ضبط کرد , اما پس از آن اعضای گروه از هم جدا شدند .
ابتدا تنر گروه را ترک کرد ( که تروی جیمز جایگزین او شد ) , سپس مالیگان به گروهی Rush مانند و پیشرفته تر پیوست . از آنجایی که گروه هیچ درامری نداشت , منحل شد . گرچه خروج مالیگان از گروه جیمز را وادار به جستجوی یک درامر کرد , اما می توان گفت هاگ تنر بانی لحظه سرنوشت سازی شد که زندگی هتفیلد را عوض کرد و او را در جاده ای انداخت که آرزوی دوران کودکی اش را تحقق بخشد اما چگونه ؟ ساده است ... تنر , جیمز را به لارس آلریچ معرفی کرد و بقیه داستان همانگونه که در جایی دیگر ملاحظه خواهید کرد , طولانی است . جیمز آهنگساز اصلی متالیکاست که در ایجاد چارچوب و ساختار متالیکا نقش مهمی دارد . زمانی که جیمز چیزی نمی نویسد , نمی نوازد یا نمی خواند , به فعالیت های گوناگونی شامل شکار , اسنو برد , اسکی روی آب و جت اسکی , طراحی , آزار همسایه ها با صدای اسلحه و اگزوز موتور , تماشای بازی های تیم مورد علاقه اش یعنی اوکلند , رفتن به تماشای مسابقات هات راد , و همچنین جمع آوری کیتارهای قدیمی به خصوص از سال 1963 به بعد می پردازد و از کار کردن بر روی ماشین های قدیمی لذت می برد . اتومبیل های مورد علاقه وی عبارتند از یک شورلت BelAir مدل 1955 ( که خودش در بازسازی و ساخت آن همکاری کرده است) و The Beast , یک همه جا روی چهار چرخ محرک که طوری طراحی شده که از زلزله و انفجار هسته ای جان به در می برد . در کنار این کارها , جیمز ترجیح می دهد تا اوقات خود را در کنار همسرش فرانسسکا و سه فرزندش به نام های کالی , کاستور و مارسلا بگذراند .
نوشته شده توسط محمد در شنبه 13 تیر 1388 و ساعت 03:06 ب.ظ
نوشته های پیشین
+ جیمی هندریکس پدر گیتار الکتریک+ اریک کلپتون((eric clapton))+ جف بک((Jeff beck))+ چگونه بوی بد را ریشه‌کن کنیم؟+ جیمز هتفیلد+ استاد بنان+ بیوگرافی متالیكا+ جلال ذوالفنون+ یانی کریسومالیس + بتهوون+ ماه+ مریخ+ سیاره مشتری+ سیاره زحل+ سیاره اورانوس

صفحات: